Alföldi borrégió (Duna borrégió)
A Duna és a Tisza közén három nagy kiterjedésű borvidék alkotja az Alföld régiót. A Kunsági, a Csongrádi és a Hajósi. Homokos, löszös talajjal. Itt található Magyarország legnagyobb szőlőtermő területe. A régióban szinte az összes magyarországi fajta megtalálható. Kiváló minőségű borok kerülnek ki erről a vidékről a boltok polcaira. Néhány igazi kuriózum is terem errefelé, mint például a Kövidinka, a Pozsonyi, az Ezerjó, vagy az Izsáki. A vidék borai jellemzően könnyedek, frissek.
Az alföldi borrégió borvidékei:- Csongrádi Borvidék
- Hajós-Bajai Borvidék
- Kunsági Borvidék
Balatoni borrégió
Ebbe a régióba tartozik a déli és északi parti borvidékek mellett a zalai és somlói borvidék is. A régió a jellegzetes, helyi sajátosságokat hordozó fehérborairól nevezetes, legelterjedtebb az Olaszrizling. Fontos termesztett fajták a rizling mellett a Szürkebarát, a Rizlingszilváni, a Chardonnay, a Muscat Ottonel, a Rajnai Rizling, a Zöld Veltelini és a Tramini is.
A balatoni borrégió borvidékei:- Badacsonyi Borvidék
- Balaton-felvidéki Borvidék
- Balatonfüred-Csopaki Borvidék
- Dél-Balatoni Borvidék
- Zalai Borvidék
- Nagy-Somlói Borvidék
Eger borrégió
A Mátralajai, az Egri és a Bükkaljai borvidék tartozik a régióba, melynek legismertebb bora az Egri Bikavér. Fontos borfajta még az Egri Leányka, a Debrői Hárslevelű és itt is jelen van az Olaszrizling. A nemzetközi fajták közül sokan szüretelnek a Chardonnayt, Muscat Ottonelt és Traminit is. Az utóbbi években pedig kísérleteznek a Pinot noir-ral, de egyre népszerűbb a Cabernet sauvignon és a Shiraz is.
Az egri borrégió borvidékei:- Mátrai Borvidék
- Bükki Borvidék
- Egri Borvidék
Észak-dunántúli borrégió
A Buda környéki és a Budapest feletti Duna-szakaszt övező borvidékek tartoznak ide. A régió borvidékein jellemzően fehérborokat termelnek. Kiemelkedő a nemzetközi fajták – a Chardonnay, a Sauvignon Blanc, a Rajnai rizling, a Tramini és az Ottonel Muskotály – szerepe, de a hagyományos fajták is fellelhetőek, úgy mint az Olaszrizling, a Leányka és a Mórhoz köthető Ezerjó.
Az Észak-dunántúli borrégió borvidékei:- Pannonhalmi Borvidék
- Móri Borvidék
- Etyek-Budai Borvidék
- Neszmélyi Borvidék
Pannon borrégió
A Duna, a Dráva és a Balaton által határolt dombvidéken terül el a Pannon borrégió. Hozzá tartozik a Villányi-hegység és a Mecsek déli oldala is. A Dél-Dunántúlon vörös és fehér borokat egyaránt termelnek, de az igazi hangsúly a vörösborokon van. Nemzetközi fajták közül a Cabernet Sauvignon, a Cabernet Franc és a Merlot van többségben. A fehér fajták közül az Olaszrizling, a Hárslevelű, a Rajnai rizling és a Chardonnay a jellemző. A régió legkedveltebb borturista célpontjai Pécs, Villány, Tolna és Szekszárd.
A pannon borrégió borvidékei:- Tolnai Borvidék
- Pécsi Borvidék
- Villányi Borvidék
- Szekszárdi Borvidék
Soproni borrégió
Gyakorlatilag egyetlen borvidékről beszélünk. Sopron város és környéke földrajzi, szőlészeti és kulturális szempontból a szomszédos burgenlandi borvidékéhez kötődik. Sopron egyértelműen a kékfrankos fővárosa. Az itt termő bor enyhe és friss, közepes alkoholtartalommal és relatíve alacsony savtartalommal.
A soproni borrégió borvidékei:- Soproni Borvidék
Tokaj borrégió
A Tokaj-Hegyalja régió története több mint ezer évre nyúlik vissza, jóllehet az édes borok termelése később csak a 16. – 17. században kezdődött el. A terület jelentőségét mi sem mutatja jobban, mint a Világörökségi cím. Tokaj a botrytis-es édes, és testes száraz boraival egyedülálló irányzatot képvisel. A Furmintból, Hárslevelűből és Sárgamuskotályból készített aszúk és szamorodnik pedig egész Európában párjukat ritkítják. Évről-évre egyre szebbek a hordós, dűlőszelektált száraz borok is.
A tokaji borrégió borvidékei:- Tokaji Borvidék