11 érdekes tény a Seychelle-szigetekről
1. A Seychelle-szigetek egykoron a krokodilok otthona volt. Amikor a telepesek először megérkeztek, az egyik legnagyobb probléma, amellyel rögtön szembesültek, a rengeteg krokodil jelenléte volt. Kutatók úgy vélik, hogy 1800-as évek táján kihaltak, bár időnként még ma is érkezik jelentés szórványos felbukkanásukról.
2. A Seychelle-szigeteken még ma is elásott kincsek várják, hogy megtalálják őket. Úgy tartja az emlékezet, hogy egy La Buse néven ismert francia kalóz kincse mind a mai napig rejtve maradt a szigeten. A történet nem alaptalan, ugyanis kisebb leletek már előkerültek korábban. A nagy felfedezés azonban még várat magára.
3. A Moyenne-szigetet kísértetek lakják. Nos, ezt a mítoszt Seychelle-szerte mesélik, amire az egykori brit tulajdonosa alaposan ráerősített a XX. században. Az angol úr azt mesélte, hogy a hatvanas évek végétől egészen a haláláig folyamatos túlvilági inzultusok érték. Hogy ebből mennyi lehet az igazság, döntse el mindenki maga.
4. Curieuse szigete korábban lepratelepként szolgált. Curieuse több mint 100 éven át, 1829 és 1965 között valóban karanténsziget volt. Az egykori orvosi épületet múzeumként őrizték meg.
5. Két UNESCO Világörökségi helyszín is található a Seychelle-szigeteken. A 206 UNESCO világörökségi helyszín közül kettő a Seychelle-szigeteken található. Ez a Vallée de Mai természetvédelmi terület és az Aldabra atoll (a világ második legnagyobb korallatollja).
6. A Seychelle-szigeteken nem élnek valódi bennszülöttek. A Seychelle-szigetek nagyjából 1770-ig lakatlan volt, ekkor francia telepesek és afrikai rabszolgáik foglalták el a szigetet. Manapság a Seychelle-szigetek kultúrák „olvasztótégelyének” számít, lakóinak ősei Európából, Afrikából és Indiából települtek ide.
7. A Seychelle-szigetek területének 99%-a víz. A Seychelle-szigetek hivatalos területe 1374 000 km2; ennek mindössze 459 km2 szárazföld. A legtöbb sziget ma is lakatlan, a lakosság 90%-a Mahe-n él.
8. A Seychelle-szigetek híres óratornya egy másolat másolata. A Victoria óratornyát gyakran kis „Big Bennek” nevezik. Valójában azonban egy másik Big Ben másolat másolata. 1903-ban hozták ide, ezzel ünnepelték Viktória királynő gyémánt jubileumát - a Seychelle-szigetek ekkoriban a brit gyarmatbirodalom része volt.
9. A Seychelle-szigetek zászlaja 1996-ban született. A Seychelle-szigetek 1976-óta független. Azóta már ez a harmadik zászló, amit használni kezdtek.