Fedezze fel velünk a Maldív-szigeteket!
Első hallásra mindenkinek a pálmafák, az azúrkék óceán és a fehér homokos strandok jutnak eszébe a Maldív-szigetek nevének elhangzásakor. Összeállításunkban ezúttal olyan érdekességeket szedtünk össze, amelyek segítségével más oldaláról is megismerhetjük ezt a mesebeli országot.1. Kevesen tudják, de a Maldív-szigetek a világ egyik legszegényebb országa volt, mielőtt a turizmus lendületbe nem hozta a gazdaságot. Az ország GDP-jének 30 százaléka ma is ebből a szektorból származik.
2. A szigetország 26 atollból, 1192 szigetből áll, amelyből 200 lakott, további 87 pedig kifejezetten a turisták van fenntartva. A legnagyobb sziget területe 13 km, az ország maga pedig 300 km²-en terül el.
3. Marco Polo az Indiai-óceán virágának nevezte az országot.
4. A Maldív-szigetek legmagasabb pontja a déli részén fekvő Addu-atollon található (Vilingili-sziget), amely 2,3 m-re emelkedik a tengerszint fölé. Ezzel a világ legalacsonyabban fekvő országa.
5. Kr.e. 500 körül Dél-Indiából indoárják népesítették be a szigetvilágot, akiket később malájok és szingalézek követtek. A XII. század közepén arab és perzsa kereskedők érkeztek, akik szultanátust létesítettek és bevezették a mohamedán hitet. Hatalmukat 1558-ban a portugálok döntötték meg, akiket németalföldiek, franciák majd az 1965-ös függetlenségig az angolok követtek.
6. A Maldív-szigeteken a hivatalos vallás az iszlám szunnita irányzata, ugyanakkor az ősi anyaistennő tisztelete is megmaradt.
7. Fontos tudni, hogy a fürdőhelyeken kívül tiltott az alkohol és a disznóhús fogyasztása. A turista övezetekben azonban nincsenek korlátozások.
8. A Maldív-szigetek a világ egyik legveszélyeztetettebb országa. Alacsony fekvése miatt a globális felmelegedés miatt bekövetkező tengerszint emelkedés akár el is törölheti a föld színéről.
9. A szigeteken 200-300 ember lakik, amelyek többnyire önellátóak, csak a főbb élelmiszereket, a rizst és a teát importálják.