Úti célok Kínában
Kína, ez a természeti kincsekben és páratlan kulturális örökségekben gazdag ország a világ egyik legdinamikusabban fejlődő állama. Az európai léptékhez szokott szem csak ámul csillogó metropoliszain, óriás hegyein és folyóin. Míg az egykori császárvárosok, Peking, Xi’an, Nanjing, Luoyang, Hangzhou az ősi Kína múltját idézik meg, Shanghai a jövő képzeletet felülmúló világába repít. A Kr.e. I-V.sz. között épült Nagy Fal hegyvonulatokon húzódó, lenyűgöző erődítményrendszere, a pagodák, paloták és művészi kertek mind a kínai építészetet dicsőítik. Hongkong Kína különleges közigazgatású területe, a világ egyik pénzügyi központja, égig érő felhőkarcolóival éles kontrasztot mutat a tőle 50 perces kompútra lévő Makaó portugál gyarmati emlékeivel. Kína legdélebbi csücske, a Hainan-félsziget hófehér homokú partjai és klímája vetekszik a legszebb karibi strandok szépségével. A látványos mészkőformációiról híres Dél-Kínai karsztvidék és a Li folyó környékének tájai, a rizsföldeken szántó vízi bivalyok és a folyón ringó halásztutajok képeslapra kívánkoznak.
A legkellemesebb időszak a kínai utazásra a tavasz vagy az ősz, de ez az esős szezontól és az úti céltól is függ.
Budapestről közvetlen repülőjárattal Pekingbe és Sanghajba, átszállással Kína számtalan városába el lehet jutni. A repülési idő Pekingbe kb. 9,5 óra.
Az aktuális beutazási tanácsokról, valamint naprakész információkról a Konzuli Szolgálat oldala nyújt tájékoztatást.
https://konzinfo.mfa.gov.hu/utazasi-tanacsok-orszagonkent/kina
Csoportos ajánlatok
Fontos információk
-
Vízum
Kína
Főváros: Peking
Legnagyobb város : Sanghaj
Nyelv: mandarin
Államforma: kommunista népköztársaság
Terület: 9 596 961 km2
Népesség: 1 376 049 000 (2015-ös becslés)
Népsűrűség: 145/km2
Egy főre jutó GDP: $ 8 391 (2016-os becslés)
Hivatalos pénznem: renminbi (yüan) (CNY)
Időeltérés: +7 óra (UTC+8)
Közlekedés iránya: jobb
Hálózati feszültség: 220V
Csatlakozó és aljzat: A, I
Országhívószám: +86
Internet TLD: .cn
2024. március 14. – 2025. december 31. között a magyar hatóságok által kibocsájtott érvényes magánútlevéllel rendelkező utasok, akik üzleti, turisztikai, családi látogatás vagy tranzit céljából utaznának be a szárazföldi Kína területére, a belépéstől számítva 15 napig kínai vízum igénylése nélkül léphetnek be és tartózkodhatnak az országban.
A határellenőrzés során a kínai hatóságok továbbra is kérhetik a belépés célját és időtartamát igazoló támogató dokumentumok bemutatását, így például szállásfoglalás-igazolást, repülőjegyet (visszaútra vagy tovább utazáshoz), meghívó levelet és további kapcsolódó iratokat. A 15 napot meghaladó vagy egyéb célú tartózkodás esetén a beutazáshoz továbbra is szükséges vízumot igényelni!
https://konzinfo.mfa.gov.hu/utazasi-tanacsok-orszagonkent/kina
Hongkongba és Makaóra a magyar állampolgárok turizmus, látogatás, üzleti vagy konferencián történő részvétel céljából vízummentesen utazhatnak. A vízummentes tartózkodás belépésenként maximum 90 nap lehet. A Hongkongba és Makaóra történő belépés feltétele, hogy az utas útlevelének érvényessége legalább 1 hónappal haladja meg a tervezett tartózkodás időtartamát.
-
Elérhető külképviselet/ek
Kattintson ide a külképviselet/ek listájáért!
-
Biztonság
Előfordulhat, hogy egyes tartományok bizonyos járásait ideiglenesen hosszabb-rövidebb időre lezárják a külföldiek elől természeti vagy egyéb (köz)biztonsági okok miatt. A tartományok és a járások nagy száma miatt, utazás előtt érdemes az úti cél szerinti tartomány fővárosának közbiztonsági hivatalánál, illetve a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetségén érdeklődni az aktuális helyzetről.
Kínában a közbiztonság általános helyzete jó. Az ország egész területén - beleértve Hongkong és Makaó körzeteit is – jól látható és állandó a rendőri jelenlét. A külföldiek sérelmére ritkán követnek el erőszakos bűncselekményeket, ugyanakkor ilyen esetekben, többek között a kommunikációs nehézségek miatt, a rendőrségi közreműködés biztosítása nehézségekbe ütközhet. A külföldiek, turisták által gyakran látogatott helyeken figyelmet kell fordítani a személyes holmik védelmére.
Az európai és a kínai értékrendben, kultúrában meglévő, gyakran jelentős különbségekre tekintettel, a külföldi utazóknak ajánlott kiemelt figyelmet fordítania a helyi szabályok és szokások feltétlen tiszteletben tartására.
Javasoljuk, hogy állampolgáraink útlevelüket, okmányaikat lehetőleg biztonságos helyen tárolják, az útlevél adatoldaláról és a vízumról/tartózkodási engedélyről készítsenek fénymásolatot. A kínai idegenrendészeti szabályokat tartsák be. Szükség esetén a nagykövetség a konzuli segítségnyújtás keretében tud támogatást adni.
-
Egészségügyi tudnivalók
A kínai hatóságok – az Egészségügyi Világszervezettel (WHO) együttműködésben – szoros figyelemmel kísérik a különböző járványhelyzeteket, és jellemzően hatékonyan lépnek fel a járványok megfékezésére, továbbterjedésük megakadályozására.
Közegészségügyi téren Kína magán viseli a fejlődő országok jellegzetességeit. Kínában nem működik ingyenes orvosi és életmentési rendszer, az orvosi ellátásért fizetni kell. Európai szintű orvosi ellátás csak néhány nagyvárosban vehető igénybe (ideértve Hongkongot és Makaót) és rendkívül magas költségekkel! Néhány, külföldiek által működtetett kórház kivételével a nemzetközi utasbiztosításokat direct billing rendszerben nem fogadják el, az igénybe vett szolgáltatásokért helyben fizetni kell. Az igénybe vehető orvosi szolgáltatások elérhetőségeiről a külképviseletek tudnak tájékoztatást adni.
Kínában a csapvíz fogyasztása nem ajánlott, helyette javasoljuk a mindenhol könnyen hozzáférhető palackozott ivóvizet.
A kínai utakra jellemző, hogy nagyon sok a gyaloglás és lépcsőzés. A lépésszámláló kb. 8000 - 16 000 lépés / nap értéket érhet el függően az adott napi programtól.
Az autóbuszok parkolását is korlátozzák nagyobb városokban, mely miatt előfordulhat, hogy 10-15 perc sétányira tudnak csak megállni.
A Tian'anmen térre, valamint a legtöbb látványossághoz csak biztonsági ellenőrzést követően lehet belépni, a belépés során az útlevélnek rendelkezésre kell állnia és be kell mutatni, ezért mindig győződjenek meg róla, hogy maguknál van. Az útlevél elvesztése komoly problémát jelenthet, addig amíg nem állítanak ki részükre újat, mivel a belföldi repülőjáratokra és szupergyors vonatra is csak útlevél bemutatását követően lehet felszállni.
-
Fontos tudnivalók
A kínai utakra jellemző, hogy nagyon sok a gyaloglás és lépcsőzés. A lépésszámláló kb. 8000 - 16 000 lépés / nap értéket érhet el függően az adott napi programtól.
Az autóbuszok parkolását is korlátozzák nagyobb városokban, mely miatt előfordulhat, hogy 10-15 perc sétányira tudnak csak megállni.
A Tian'anmen térre, valamint a legtöbb látványossághoz csak biztonsági ellenőrzést követően lehet belépni, a belépés során az útlevélnek rendelkezésre kell állnia és be kell mutatni, ezért mindig győződjenek meg róla, hogy maguknál van. Az útlevél elvesztése komoly problémát jelenthet, addig amíg nem állítanak ki részükre újat, mivel a belföldi repülőjáratokra és szupergyors vonatra is csak útlevél bemutatását követően lehet felszállni.
Térkép
Inspirációk
A Li-folyó fényes gyöngyszem Kína turisztikai látványosságainak listáján. Közel 170 kilométeres útját hullámzó dombvidékek, meredek sziklák, fantasztikus barlangok és bambuszligetek övezik.Yangshuo Dél-Kína legváltozatosabb tájainak ad otthont. A magasra törő karszthegységektől kezdve a csodálatos vízi utakon át a buja rizsföldekig Yangshuo ezernyi látnivalót tartogat.A szecsuáni konyha összetéveszthetetlen, karakteres aromái néhány speciális összetevőnek is köszönhetőek. Bemutatjuk a szecsuáni szakácsmesterek titokzatos aduászait.Chengdu az óriáspandák városa, az egyik legnépszerűbb célpont Szecsuánban. A tartományi főváros számos olyan intézményt üzemeltet, ahol ezek a kedves állatok menedéket találnak.A Guilin-hegység Kína egyik legfontosabb turisztikai célpontja, zavarba ejtően szép vidék, amely gazdag kulturális örökségével is vonzza a látogatókat.A szecsuáni konyha Kína kulturálisan elkülönülő közép-nyugati részéről származik. A szecsuáni konyha sztárjait ma már az egész világon szeretik, bemutatjuk a legkedveltebbeket.A Potala palota a tibeti Vörös-hegyen áll, 3750 méter tengerszint feletti magasságon, Lhászában, Kína Tibeti Autonóm Területének fővárosában. A dalai lámák egykori téli palotája, Tibet szimbóluma.Tibet a világ teteje, számos utazó álma. A hosszú évekig elzárt régió őrzi ezredéves hagyományait, titokzatos vallási szokásait és érintetlen, tiszta természeti szépségeit. Fedezze fel Tibet csodáit!