A szezon egyik kedvenc célpontja az Egyesült Arab Emirátusok.
Csodálatos Emirátusok
De vajon miért éppen az Emirátusok? A korábban kizárólag shopping paradicsomként számon tartott Egyesült Arab Emírségek nem titkolt szándékkal, új babérokra tör. A közelmúltban gigantikus fejlesztések zajlottak, az idegenforgalom felpezsdítése elsődleges feladattá vált. A korábbi vásárlókörutakra specializálódott „luxusturista” helyett pedig több nyaralót, pihenő családot és a hihetetlen országot felfedezni szándékozó turistát várnak.
Az emirátusok története azonban nem csak a ma ismert féktelen gazdagságról szól, sőt. Az olaj felfedezéséig nem nagyon találkozhattunk volna mással errefelé, mint az ősi települések fölé emelt aprócska halászfalvakkal. Az 1960-as években aztán robbanásszerű változás következett be a vidéken. Az olajfúró tornyok mellett, új metropoliszok nőttek ki szinte a földből. Az olajipar olyannyira felpörgette a gazdaságot, hogy az Egyesült Arab Emírségek a világ leggazdagabb országai közé emelkedett.
Az Emirátusok polgárai mind a mai napig szinte minden közszolgáltatást ingyen vehetnek igénybe. A kétmillió helyinek ingyen jár a lakhatás, az oktatás és a nagyon magas színvonalú egészségügyi ellátás. Jellemző viszont, hogy az itt élő emberek 80 százaléka olyan bevándorló, aki az állam által nyújtott támogatásokból egyáltalában nem részesedik. Többnyire ők azok, akik a szolgáltatóiparban, az élet szinte minden területén dolgoznak.
Az olajkészletek a XXI. századra azonban jelentősen megcsappantak, ma már a turizmus az egyik legnagyobb húzóágazat az Emirátusokban.
A hét emírség legnagyobb és egyben leggazdagabb tagországa Abu Dhabi, melynek azonos nevű fővárosát furcsa és egészen egyedi hangulat jellemzi. Az utóbbi évtizedekben a hagyományos épületek futurisztikus felhőkarcolók árnyékába kerültek, az utakat pedig pálmafák és kutak sora szegélyezi szinte mindenhol. A sivatagi klíma ellenére, a parkok mindenhol zöldek és gyönyörűen karbantartottak.
Fujairahot az ország többi részétől a Hajar-hegység választja el. Területén nincs olaj, így a legnagyobb bevételi forrás a turizmus. De van is mire építkezni, hiszen az emírség az ország egyik legszebb fekvésű területe, ahová nem csak a kristálytiszta tengervíz és a hihetetlenül gazdag víz alatti élővilág miatt érdemes ellátogatni. Műemlékek sokasága várja a látogatót.
Az Ománnal határos területen fekszik Ras Al Khaimah. Az emírség főként természeti csodákban bővelkedik. Itt húzódik a Hajar-hegység, zátonyos tengerpartjai és a területén található termékeny völgyek lenyűgözik a látogatót.
Fujirah és Umm Al -Qaiwain területét még kevéssé fedezték fel a turisták, így ha szeretnénk megismerni az ősi hagyományokat érdemes őket is felkeresni. Varázslatos tengereikben lenyűgözően gazdag élővilággal találkozhatunk.
Sharjah fővárosa a harmadik legnagyobb település országban. Az utóbbi évtizedekben hatalmas fejlődésnek indult Sharjah-ot 1998-ban az arab világ fővárosának kiáltották ki.
Az emírségek legkisebbike Ajman, amely Dubaitól 20 km-re fekszik. Elsősorban több kilométeres strandja és fehér homokja miatt lett a turizmus kedvelt célpontja.
Dubai turistaparadicsomában nincs lehetetlen: a hófehér homokkal borított Jumeirah-nak nevezett partszakaszon ötcsillagos szállodák hosszú sora várja az utazókat. Légkondicionált épületeiben a legmelegebb nyári napok is kellemesen eltölthetők, sőt ha éppen arra vágynánk a téli stadionban még hóval is találkozhatunk. Dubai bevásárlóközpontjai a legnagyobbak között vannak a világon. Minden jelentős márka üzleteket tart itt fent, amelyekben, eltérően az Európában megszokottaktól a nyár közepén tartják a legnagyobb leértékeléseket. Dubai hagyományos aranypiacán is jutányos áron vásárolhatunk egészen fantasztikus kézműves termékeket.