A történelem emlékei
Charleston a történelemrajongók igazi paradicsoma, egy élő múzeum, ahol minden sarok és kis szeglet rejteget valami múltbéli titkot és emléket. A legjobb egy sétával felfedezni a történelmi belváros jeles épületeit, látnivalóit. Az ismerkedést érdemes a Charleston Múzeumban, az USA egyik legrégebbi múzeumában kezdeni, ahol a város történetének részleteibe és izgalmaiba nyerhet bepillantást az utazó. A City Market híres bevásárló csarnokát még 1790-ben alapították, az év 365 napján nyitva tartó piac a belváros egyik legkedveltebb látványossága – nézelődőknek és vásárolni szándékozóknak egyaránt. Megéri elveszni egy délután a francia negyedben (French Quarter) és bóklászni a történelmi épületek, művészeti galériák és a rengeteg templom között. A Queen és Church utca sarkán álló, vörös tégla homlokzatáról és kovácsoltvas erkélyeiről messziről felismerhető Dock Street Theater az USA első színházi célra tervezett épülete, 1736-ban nyílt meg a közönség előtt s az első opera ősbemutatónak is otthont adott. Az Old Slave Mart Museum 1859-ben emelt különleges épülete egykor rabszolgapiac volt, egyedi tárgyaival és személyes történeteivel a rabszolgaság kezdetéről mesél a gyarmati időkből. A hajóval megközelíthető Sumter erődben dördültek el az amerikai polgárháború első lövései, 1861. április 12-én az erőd ostromával vette kezdetét a 4 évig tartó és 620 ezer áldozatot követelő polgárháború. A ragyogó kúriák szegélyezte vízparti Battery Park az egyik legszebb városrész, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik a Sumter erődre, a Pinckney kastélyra és Sullivan’s Island világítótornyára.Legendás ültetvények és kertek
Néhány percre Charleston nyüzsgő belvárosától történelmi ültetvények és gondozott kertek várnak, ahol a mohás tölgyek és illatozó azáleák között bepillantást nyerhetünk a gyarmati múlt életébe. Aki Amerika leghíresebb szerelmi regénye és az abból készült film, az „Elfújta a szél” hangulatát szeretné átélni, látogasson el a Boone Hall ültetvényére. Az Egyesült Államok legrégibb működő ültetvényét 1681-ben alapították. Öreg tölgyekkel szegélyezett árnyas útja, az Avenue of Oaks szolgált inspirációul a filmben a Tarával szomszédos birtok, a Tizenkét tölgy megálmodására – igaz, a mozifilmben a birtok csupán élethűen megfestett díszlet volt. A Forrest Gump című Oscar-díjas alkotás egyik leghíresebb jelenetét azonban valóban itt forgatták: amikor a kis Forrestet üldözőbe veszik a gyerekek, és barátja, Jenny azt kiabálja utána: „Fuss, Forrest! Fuss!”.A Charlestontól 24 km-re északkeletre fekvő XVIII. századi Drayton Hall egyike az USA legépebben megmaradt gyarmati házainak. A gyönyörű kúria ékes példája a szimmetriát központba helyező, ókori görög és római építészeti elemeket használó palladiánus stílusnak. Az ültetvény és a ház tematikus túrákkal tekinthető meg. Szintén a Drayton család birtokában volt a közeli Magnolia Plantations and Gardens http://www.magnoliaplantation.com/ , mely eredetileg rizsültetvény volt. Az ország legrégebbi nyilvános kertje az ország egyik leghatalmasabb azálea és kamélia gyűjteményével büszkélkedik. Charleston egyik legnyugodtabb és legfestőibb helye speciális kisvonattal és hajóval is felfedezhető. Az élő történelem legújabb darabja az 1851-ben alapított és a közönség számára 2015-ben megnyílt McLeod Plantation Historic Site történelmi ültetvénye, melynek középpontjában az itt élt és dolgozott rabszolgák élete és egy ma is jó egészségnek örvendő hatszáz éves tölgyfa áll.
Charleston városa mindezen szépségek mellett díjnyertes szállodák, kitűnő éttermek, remek kis üzletek otthona, nem beszélve a közeli Sullivan’s Islands és Folly Beach gyönyörű tengerpartjairól, ahol egy néhány napos üdülés tökéletes kiegészítése lehet a charlestoni városlátogatásnak.
Kapcsolódó ajánlatok:
USA, YELLOWSTONE ÉS AZ IGAZI VADNYUGAT – HOSSZABBÍTÁSI LEHETŐSÉGGEL HAWAII-ON
Usa
1 599 000 Ft-tól/fő