Calico egy régi-nyugati bányászváros, amely 1881 óta létezik, a legjelentősebb kaliforniai ezüst bányászat idején jött létre. A maga 500 bányájával Calico 12 év alatt több mint 20 millió dollár értékű ezüstércet termelt.
Amikor az ezüst az 1890-es évek közepén elvesztette az értékét, Calico elvesztette a lakosságát. A bányászok összepakoltak, felpakolták öszvéreiket, és elköltöztek, elhagyva a várost, amely egykor jó megélhetést biztosított számukra és így szellemvárossá vált.
Főnix madárként újra éled hamvaiból

Walter Knott az 1950-es években vásárolta meg Calicót, és az öt eredeti épület kivételével az összeset úgy állította helyre, hogy az 1880-as évekbeli kinézetüknek megfelelően nézzenek ki. Calico megkapta a 782. számú állami műemléki védettséget, és 2005-ben Arnold Schwarzenegger kormányzó Kalifornia Ezüstláz szellemvárosává nyilvánította. Néhány eredeti és az aranyláz korabeli épület azonban még mindig áll. Például Lil és Joe szalonjai, a városi hivatal, Lucy Lane háza - mely eredetileg a postahivatalnak és a bíróságnak adott otthont, ma pedig érdekes múzeum -, valamint Smitty galériája és boltja.
Maggie's Mine
A bányában tett séta nagyszerű módja annak, hogy megtapasztaljuk, hogyan dolgoztak a bányászok, valamint betekintést kaphatunk, hogyan aludtak a bányában. Az egyik lehíresebb tábla, amely a "dicsőség lyukát" jelölte, ahol 65 000 dollár értékű ezüstöt hoztak ki a felszínre.
Iskolaház
A Calico feliratú hegy lábánál fekvő iskolaház az egyik legnépszerűbb látványosság, melyet előszeretettel fotóznak le festői elhelyezkedése miatt.
Igazi vadnyugati életérzést élhetünk át, ha egy kis kitérőt teszünk Las Vegas és Los Angeles között és pár órára visszarepülünk az időben. A vadnyugat nem csak egy földrajzi fogalom, hanem a XIX. század Amerikájának lenyomata, ahol egy akkoriban alakulóban lévő társadalom sajátos életformáját ismerhetjük meg közelebbről. Ezek az emberek az amerikai álom megvalósításához hidakat, vasutakat és bányákat létesítettek és meghódították a hatalmas szárazföldet.
Kapcsolódó inspirációk:
Egykor ipari móló, ma közösségi oázis: a Pier 57 tetőkertje, élelmiszerpiaca és kulturális terei új életet lehelnek New York Hudson-parti arcába.
A Vessel New York egyik legkülönlegesebb építménye: spirálisan emelkedő lépcsőivel, szoborszerű formájával és közösségi szerepével inspirálja a látogatókat.
A Mercer Labs egy új élménymúzeum New Yorkban, ahol a művészet és technológia találkozása interaktív terekben, robotokkal és virágbarlanggal várja a látogatókat.
Ismerje meg Washington D.C. legújabb attrakcióját!
New England hangulatos kisvárosai mellett természeti csodái is nyugalmat és kalandot kínálnak, felejthetetlen élményeket nyújtva minden látogatónak.